ŹRÓDŁO INSPIRACJII Kontynuacja dobrych tradycji meblarstwa

Przedsiębiorstwo. Historia

Początki POLIPOL MEBLE Polska sięgają 1993 r., kiedy to podpisano akt założycielski Spółki. Pełna nazwa firmy brzmiała wówczas: POLIPOL MEBLE Sp. z o.o., a jej siedziba mieściła się w Wągrowcu. W tym samym roku dokonano też wpisu do Rejestru Handlowego. W grudniu 1994 r. rozpoczęła się działalność firmy; wtedy to wystawiono pierwsza fakturę. W owym czasie zatrudnionych było 120 osób. Po zakupieniu nieruchomości w czerwcu 1995 r. siedziba Spółki przeniosła się z Wągrowca do Chojnic. 27 grudnia 2010 r. POLIPOL MEBLE Sp. z o.o. został przekształcony w POLIPOL MEBLE Polska Sp. z o.o. sp. k.

Na przestrzeni lat firma POLIPOL MEBLE ewoluowała w duży, dynamicznie rozwijający się zakład. Dziś zatrudnia on prawie 1000 osób i posiada nowocześnie wyposażoną fabrykę, w tym maszyny do cięcia tkanin, linie klejowe oraz linie do cięcia pianki – wszystkie sterowane komputerowo. Zakład posiada również własne bazy: transportową, liczącą 25 zestawów ciągników i 51 naczep oraz zaopatrzeniową. Pozwala to na szybką realizację zamówień i dostaw materiałów potrzebnych do produkcji mebli tapicerowanych. Firma posiada również rozbudowany Dział Technologii i Modelarni zajmujący się przygotowaniem i wdrażaniem nowych mebli do produkcji.

Tradycja wytwarzania pięknych i komfortowych mebli, nowatorskie pomysły i wysoka jakość skutkuje wciąż zwiększającym się zainteresowaniem ze strony klientów, a co za tym idzie – wzrostem liczby zamówień i zatrudnienia w firmie. Nasza fachowość oraz pasja przekładają się na funkcjonalne rozwiązania łączące w sobie estetykę, bogate wzornictwo i niepowtarzalny design.

POLIPOL MEBLE Polska, którego właścicielem jest Grupa POLIPOL, należy do drugiego co do wielkości koncernu w Europie produkującego meble tapicerowane. Firma chce się dalej rozwijać, dlatego planowane jest wybudowanie w Chojnicach lub okolicy nowego, supernowoczesnego zakładu. Takie rozwiązanie usprawni jeszcze bardziej proces produkcyjny oraz umożliwi wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą sprostać stale rosnącym wymaganiom naszych klientów.

Tworzenie mebli tapicerowanych jest rzemiosłem znanym na całym świecie. Firma POLIPOL MEBLE Polska każdego dnia stara się sprostać oczekiwaniom naszych klientów i zadbać o ich zadowolenie.

Zwykle przy wyborze mebli tapicerowanych w pierwszej kolejności uwzględnia się ich wygląd oraz to, jak będą się prezentowały na tle innych elementów wyposażenia wnętrza. Jednak najważniejsze jest tak naprawdę pytanie – czy będą wygodne i trwałe? Takie właśnie meble tworzy firma POLIPOL MEBLE Polska. Nasze wyroby są wyjątkowe i innowacyjne. Charakteryzują się najwyższą jakością i niepowtarzalnym wzornictwem, co gwarantuje lepszą wytrzymałość i estetykę mebla.

 1. 04.1993

  podpisanie aktu założycielskiego spółki, powstanie firmy POLIPOL MEBLE

 2. 05.1993

  wpis do Rejestru Handlowego

 3. 12.1994

  rozpoczęcie działalności firmy

 4. 06.1995

  zakup nieruchomości i przeniesienie siedziby spółki do Chojnic

 5. 2002-03

  rozwój i modernizacja Działu Rozkroju i Szwalni

 6. 2005

  rozbudowa hali produkcyjnej

 7. 01.2006

  rozwój i nowe pomieszczenia dla Działu Technologii i Modelarni

 8. 12.2010

  przekształcenie spółki w POLIPOL MEBLE Polska Sp. z o.o. sp. k.

 9. 2010-19

  dalszy rozwój i kontynuacja produkcji, zakład zatrudnia prawie 1000 pracowników